Най-добрата страна на лозаризма

Най-добрата страна на лозаризма

Най-добрата страна на лозаризма

Blog Article



Изучават се характерните помологични белези на плодовете. При отделните сортове се обръща голямо вн ... ...

Можностите за самовработување со започнување сопствен бизнис, како во делот на примарното производство така и во делот на преработката на грозјето, придонесуваат оваа струка да биде мошне конкурентна и самоодржлива, секако со следење на новите светски трендови и имплементација на паметните технологии, што ќе придонесе во континуитет да се осовременува домашното производство.

Тези фактори са определящи за по-високата захарност на гроздето и съдържанието на повече багрилни вещества. По-доброто проветряване осигурява по-малък риск от заразяване с болести като мана и оидиум, както и по-добра устойчивост към сиво гниене. Лозите стават по-издръжливи на ниски температури, а пръчките им узряват по-добре.

Преди да обработвате гроздето, оставете го да пренощува

Тя смята, че бъдещето ще върви в тази насока: местни сортове, по-голямо разстояние между стълбовете и повторно използване на наличната вода, само така ще имаме качествено грозде.

В областта на биологията на лозата са проучени формирането на съцветията, родовитостта на пъпките и студоустойчивостта им. Световна известност имат изследванията в областта на физиологията на лозата. лозарство Проучват се най-новите методи и средства за борба с вредителите по лозата. Разработват се методически въпроси в областта на половата хибридизация, клоновата и фитосанитарната селекция.

– тук спадат и причинителите на фитофторови заболявания по растенията. По присадените лозички с прояви на загиване (мокро гниене) /субстрат със специфични  симптоми за тези патогени, при изолиране върху хранителни среди се откриваха структури, характерни за тази група патогени.

Примерите и информацията в тази статия или секция се ограничават само до България, а не представят общовалидното световно понятие.

Пролетното засаждане се приема у нас като по-масова практика. Най-добре е то да се извърши през втората половина на март и началото на април, щом е възможно да се работи.

По дисциплината „Технологии в лозарството“, студентите  получават подробна теоретична информация за съвременните аспекти в агротехниката на лозата.

кор. проф. дсн Минчо Кондарев и проф. Велко Велков, допринесли много за съвременното развитие на лозарството и овощарството в България.

Водеща медийна компания в сферата на селското стопанство!

От лекциите и упражненията по лозарство студенти ... Основи на винарството

Лозарството в България – състояние, перспективи и фитосанитарни проблеми

Report this page